VIDEO | Dinamo, în zodia eșecului! Viitorul e lider autoritar în play-out-ul Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 02 iulie 2020, ora 21:53,
viitorul-dinamo

FC Viitorul a câștigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo București, scor 1-0, în etapa a 7-a din play-out-ul Ligii 1. Sub comanda lui Adrian Mihalcea, Dinamo continuă seria eșecurilor și nu poate scăpa de ultimul loc în clasament.

Virgil Ghiță a înscris în minutul 17, în urma unui corner. Fundașul Viitorului a trimis mingea cu capul, deși se afla între trei jucători de la Dinamo.

În minutul 30, Deian Sorescu a trimis spectaculos, cu capul, din plonjon, dar mingea s-a dus milimetric pe lângă poarta lui Tordai.

În minutul 63, șutul lui Fabbrini a fost deviat în bara transversală, iar Dinamo a ratat egalarea.

Viitorul se menține pe primul loc în clasament, cu un avantaj de șapte puncte față de următoarea clasată, FC Voluntari.

Dinamo este singura echipă fără punct câștigat în play-out-ul Ligii 1 și riscă să retrogradeze pentru prima dată în istorie.