VIDEO| Dinamo sparge gheaţa cu Voluntari! Prima victorie după 6 meciuri fără succes

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 20 noiembrie 2020, ora 23:26,
Dinamo Voluntari

Dinamo a reuşit să câştige meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, din etapa a 11-a a Ligii 1, scor 3-0.

Golurile partidei au fost marcate de Paul Anton în minutul 60 şi de Borja Valle în minutele 67 şi 87. Pentru Dinamo este prima victorie după şase runde în care a obţinut un singur punct.

Prima repriză a meciului a fost una destul de activă în ocazii, unde Dinamo a fost mereu aproape de a marca. Juan Camara a fost omul primei reprize pentru Dinamo, dar fără succes şi la pauză tabela arăta scorul de 0-0.

A doua repriză a început cum nu se putea mai bine pentru Dinamo. Echipa a izbutit să deschidă scorul în minutul 60 prin Paul Anton, după o pasă a lui Borja Valle.

Scorul a fost majorat în minutul 67, după ce Borja Valle reuşeşte să înscrie şi el din assistul lui Gol.

Dinamo e pe val, iar Borja Valle reuşeşte dubla în minutul 87.

Echipa din Ştefan cel Mare câştigă cu 3-0 meciul cu FC Volunatri şi o egalează în clasament pe FC Argeş în Liga 1, ambele având câte 9 puncte.

Citeşte şi Când vor spaniolii de la Dinamo să facă majorarea de capital! 5 milioane de euro este suma promisă