VIDEO | FC Botoșani a dat lovitura la Craiova! Prima înfrângere pentru Reghecampf, pe banca tehnică a echipei oltene

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 01 august 2021, ora 21:12,
CS U CRAIOVA – FC BOTOȘANI

CS U Craiova a fost învinsă de FC Botoșani, scor 1-2, duminică într-un meci disputat pe arena „Ion Oblemenco”, în cadrul etapei a 3-a a Ligii I.

Formația olteană a deschis scorul cu cinci minute înainte de pauză. Mateiu a centrat pentru Gustavo, iar brazilianul a marcat cu un șut din interiorul careului.

FC Botoșani a restabilit egalitatea la patru minute după reluare. Edjouma i-a pasat lui Ongenda, iar acesta a marcat cu un șut din apropierea porții.

După doar patru minute, gruparea moldavă a intrat în avantaj printr-un gol superb. Enriko Papa a înscris din foarfecă.

În urma acestui rezultat, CS U Craiova ocupă locul 12, cu trei puncte, iar FC Botoşani, pe locul 3, cu şapte puncte. Lider este CFR Cluj, cu nouă puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

CS U Craiova: Lazar – Vlădoiu, Bălaşa (Fedele ’63), Constantin, Bancu – Vînă (Cîmpanu ’53), Nistor, Mateiu (Screciu ’53) – Gustavo, Koljici, Baiaram (Ofosu ’55). Antrenor Laurenţiu Reghecampf;

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Şeroni, Ţigănaşu – Chindriş, Edjouma – Papa, Ongenda (Patache ’90+2), E. Florescu (Fili ’85) – M. Roman (Sila ’69). Antrenor Marius Croitoru.

liga 1etapa 3botoșanifotbal1-2videocraiovarealitateacs u craiova