VIDEO | Florin Andone a jucat primele minute după accidentare! Galatasaray a câștigat categoric

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 martie 2020, ora 21:12,
florin-andone

Florin Andone a revenit pe teren după o pauză de patru luni! Atacantul român a jucat din minutul 79 al meciului Galatasaray – Genclerbirligi, scor 3-0, în etapa a 24-a din campionatul Turciei.

Florin Andone l-a înlocuit pe Radamel Falcao, cel care a înscris de două ori, în minutele 33 și 69. Galatasaray a deschis scorul în minutul 3, prin Donk.

Sunt opt victorii la rând în campionat pentru Galatasaray Istanbul, care se află pe locul doi în clasament, la egalitate de puncte cu două echipe: Trabzonspor și Sivasspor.

Florin Andone (26 de ani) s-a accidentat pe 9 noiembrie 2019, în timpul meciului Gaziantep – Galatasaray. Atacantul a suferit o leziune parțială a ligamentului colateral intern de la genunchiul drept.

Internaționalul român, cotat la 4 milioane de euro, este împrumutat la Galatasaray de la Brighton.