VIDEO | Gabi Tamaș și Adrian Mititelu Jr. au „prefațat” duelul FC U Craiova – FC Voluntari la un spriț

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 02 decembrie 2021, ora 18:03,
Gabi Tamaș
Gabi Tamaș

De când a ajuns la începutul anului la FC Voluntari, Gabi Tamaș, ajuns la 38 de ani, pare că trăiește a doua sa tinerețe la formația din Liga 1.

Deși pe teren demonstrează că vârsta e doar un număr, fostul internațional continuă să aibă impresioneze în afara terenului. Acesta nu a fost folosit de Liviu Ciobotariu la cel mai recent meci al ilfovenilor, victoria cu FC Buzău, din sferturile Cupei României, scor 1-0.

Tamaș a fost surprins, înaintea meciului din Liga 1 cu FC U Craiova, la un restaurant, alături de Adrian Mititelu Jr., patronul oltenilor, informează spynews.ro. Vezi video AICI.

Cei doi erau însoțiți de câțiva prieteni și au comandat băuturi alcoolice pentru a savura cât mai bine discuțiile întâlnirii. Fundașul ilfovean a consumat numai din pahar, în timp ce oficialul Craiovei, spre finalul discuției, a trecut direct la băutul din sticlă.

Partida dintre FC U Craiova și FC Voluntari este programată sâmbătă, 5 decembrie, de la ora 16:00, în etapa a 18-a din Liga 1.

Ce a spus Liviu Ciobotariu despre faptul că nu l-a folosit pe Tamaș la meciul de Cupă:

”Ce escapadă? Nu știu. Gabi Tamaș n-a fost pedepsit, a fost menajat. Pe Nemec, Droppa, Ion Gheorghe, Rață i-am menajat”, a declarat Liviu Ciobotariu, după partida cu FC Buzău, din Cupa României.