VIDEO | Ianis Hagi a marcat primul gol al lui Rangers, în noul sezon din Scoția, dar s-a accidentat

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 31 iulie 2021, ora 16:13,
IANIS HAGI/Foto: Profimedia

UPDATE: Kemar Roofe a punctat pentru a treia oară, în minutul 90, și a închis tabela la 3-0. Scor final Rangers – Livingston, 3-0.

UPDATE: Scott Wright, înlocuitorul lui Ianis Hagi, a marcat al doilea gol pentru echipa lui Steven Gerrard, în minutul 78.

UPDATE: Ianis Hagi s-a accidentat! Internaționalul român a fost schimbat în minutul 32, cu Scott Wright.

Ianis Hagi a început cum nu se putea mai bine noua ediție de campionat din Scoția. Internaționalul român a fost titularizat de Steven Gerrard în meciul cu Livingston, din prima etapă și a deschis scorul în minutul 8!

Ianis Hagi a marcat cu un șut din interiorul careului. Centrarea i-a aparținut lui James Tavernier, care a profitat de o greșeală a defensivei adverse. Ianis Hagi l-a învins pe portarul Maksymilian Stryjek, nu înainte de a fenta doi jucători.

Sezonul trecut, Ianis Hagi a marcat de șapte ori și a oferit 12 pase decisive în 32 de meciuri disputate în campionat. Românul a fost primul în clasamentul celor mai buni pasatori decisivi ai Scoției, în ediția precedentă.