VIDEO | Ianis Hagi, seară de poveste la Glasgow! Dublă câştigătoare pentru Rangers

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 februarie 2020, ora 00:11,
HAGI PLECACIUNE

Ianis Hagi a fost eroul lui Rangers în meciul cu portughezii de la Braga! Românul a reuşit o dublă care a adus revenirea de poveste a scoţienilor. Oaspeţii aveau 2-0 în minutul 67, dar au părăsit terenul învinşi!

Ianis Hagi a avut o seară de vis pe Ibrox Park. Românul i-a adus victoria lui Rangers cu o dublă senzaţională chiar sub privirile tatălui său.

Hagi a adus victoria dintr-o lovitură liberă la care mingea a deviat din zid pentru un succes de poveste al scoţienilor.

Gheorghe Hagi a aplaudat din tribună cele două reuşite ale fiului său!

Portughezii de la Braga aveau 2-0 în minutul 67, atunci când Hagi a dat semnalul revenirii. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 11: Fransergio a prins un şut de zile mari din afara careului.

Braga şi-a mărit avantajul în partea a doua a meciului. Hagi a redus din diferenţă, iar Aribo a restabilit egalitatea după ce a înşirat cinci adversari în drumul spre gol. Ianis a adus victoria cu opt minute înainte de final. Scoţienii l-au aplaudat în picioare la final.

Rangers – Braga s-a încheiat 3-2, iar returul se va disputa joia viitoare, în Portugalia.