VIDEO | Iubita unui fotbalist și-a dat tricoul jos pentru a sărbători golul victoriei marcat de acesta. Reacția celor din jur

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 13 ianuarie 2022, ora 19:19,
Mina Bonino
Mina Bonino

Real Madrid s-a calificat în finala Supercupei Spaniei, învingând-o cu scorul de 3-2 după prelungiri pe marea sa rivală FC Barcelona, miercuri, pe stadionul King Fahd International din Riad (Arabia Saudită), în penultimul act al competiţiei.

Uruguayanul Federico Valverde a adus victoria „galacticilor”, în minutul 98. Rămasă acasă, iubita lui Valverde, a sărbătorit reușita fotbalistului într-un mod neașteptat. Mina Bonino și-a dat tricoul jos, copiind practic gestul uruguayanului din teren.