VIDEO | Ploaie de goluri în Liga Campionilor! Florin Andone, învins de Real. Tottenham, Man. City și PSG au făcut spectacol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 octombrie 2019, ora 22:55,
florin andone galata real

INFO: 30 de goluri s-au marcat în această seară de Champions League.

UPDATE 23:36 Juventus întoarce scorul în doar câteva minute cu Lokomotiv Moscova! Este 2-1 pentru italieni! A înscris Paulo Dybala în minutele 77 și 79.

UPDATE 23:34 Manchester City – Atalanta 5-1! Sterling reușește hat-trick-ul în minutul 69.

UPDATE 23:26 Club Brugge – PSG 0-3! Au înscris Mbappe (61′) și Icardi (63′).

UPDATE 23:24 Manchester City – Atalanta 4-1! A marcat Raheem Sterling în minutul 64.

UPDATE 23:21 Olympiakos – Bayern 1-2! Lewandowski a înscris în minutul 62.

UPDATE 23:18 Manchester City – Atalanta 3-1! A înscris Raheem Sterling în minutul 58.

UPDATE 23:17 Tottenham – Steaua Roșie Belgrad 4-0! A înscris Erik Lamela în minutul 57.

UPDATE 22:53 S-a încheiat prima repriză! O seară cu multe goluri în Liga Campionilor!

UPDATE 22:48 Tottenham – Steaua Roșie Belgrad 3-0! A înscris Heung-Min Son în minutul 44.

UPDATE 22:41 Manchester City a întors scorul în doar câteva minute! Este 2-1 pentru campioana Angliei în confruntarea cu Atalanta, după reușitele lui Sergio Aguero (34′, 38′ – penalty).

UPDATE 22:37 Olympiakos – Bayern Munchen 1-1! A înscris Robert Lewandowski în minutul 34.

UPDATE 22:33 Juventus – Lokomotiv Moscova 0-1! A înscris Aleksey Miranchuk în minutul 30.

UPDATE 22:29 Surpriză uriașă la Manchester! Atalanta a deschis scorul împotriva echipei lui Pep Guardiola! Ruslan Malinovsky a înscris din penalty în minutul 28.

UPDATE 22:28 Olympiakos – Bayern Munchen 1-0! Youseff El Arabi a înscris în minutul 23.

UPDATE 22:22 Galatasaray – Real Madrid 0-1! A înscris Toni Kroos în minutul 18.

Tottenham – Steaua Roșie Belgrad 2-0! A înscris Heung-Min Son în minutul 16.

UPDATE 22:17 Florin Andone a ratat două ocazii mari pentru Galatasaray! Atacantul român a fost blocat de fiecare dată de către portarul madrilenilor, Thibaut Courtois.

Fanii turci creează o atmosferă superbă la Istanbul!

UPDATE 22:15 Tottenham – Steaua Roșie Belgrad 1-0! A înscris Harry Kane în minutul 9.

UPDATE 22:12 Club Brugge – PSG 0-1! A înscris Icardi în minutul 7.

UPDATE 21:55 S-au încheiat meciurile de la ora 19:55!

UPDATE 21:31 Atletico Madrid – Leverkusen 1-0! A înscris Morata în minutul 78.

Șahtior Donețk – Dinamo Zagreb 2-2! A înscris Dodo în minutul 75.

UPDATE 21:21 Șahtior Donețk – Dinamo Zagreb 1-2! A înscris Orsic, din penalty, în minutul 60.

UPDATE 21:11 Iată echipele de start în celelalte meciuri care încep la ora 22:00.

Brugge – PSG

Juventus Torino – Lokomotiv Moscova

Manchester City – Atalanta

Olympiakos – Bayern Munchen

Tottenham – Steaua Roșie Belgrad

UPDATE 20:50 Este oficial! Florin Andone este titular în Galatasaray – Real Madrid.

UPDATE 20:23 Șahtior Donețk – Dinamo Zagreb 1-1! A înscris Olmo în minutul 25.

UPDATE 20:18 Șahtior – Dinamo Zagreb 1-0! A înscris Konoplyanka în minutul 16.

UPDATE 19:00 Iată echipele de start pentru meciurile care încep la ora 19:55.

Atletico Madrid – Leverkusen

Șahtior Donețk – Dinamo Zagreb

Etapa a treia din grupele Ligii Campionilor debutează astăzi. Atacantul Florin Andone este anunțat titular în confruntarea Galatasaray Istanbul – Real Madrid, din grupa A.

Primele meciuri ale serii încep la ora 19:55, Atletico Madrid – Bayer Leverkusen și Șahtior Donețk – Dinamo Zagreb.

Real Madrid este obligată să câștige meciul din deplasare cu Galatasaray. ‘Galacticii’ sunt pe ultimul loc în grupa A, cu un singur punct.

Zinedine Zidane se confruntă cu mai multe probleme de lot. Nu vor juca la Istanbul Asensio, Bale, Lucas, Modric și Nacho.

Florin Andone profită de accidentarea lui Radamel Falcao și este marea speranță a turcilor pentru ofensivă. În weekendul trecut, Andone a înscris două goluri în meciul Galatasaray – Sivasspor.

Paris Saint-Germain are șansa să intre în istoria Ligii Campionilor. Dacă va câștiga meciul din deplasare cu Club Brugge, campioana Franței va deveni prima echipă care obține calificarea din faza grupelor după numai trei meciuri.