VIDEO | Liga Campionilor. Genk, ‘spulberată’ de campioana Europei! Ianis Hagi a fost rezervă. Stanciu nu s-a remarcat cu Barcelona

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 23 octombrie 2019, ora 22:32,
nicolae stanciu

UPDATE 23:57 S-au încheiat toate meciurile! Iată rezultatele înregistrate în această seară:

Ajax Amsterdam – Chelsea 0-1 (Batshuayi ‘86)

RB Leipzig – Zenit Sankt Petersburg 2-1 (Laimer ’49, Sabitzer ’59 / Rakiţki ‘25)

Benfica Lisabona – Lyon 2-1 (Silva ‘4, Pizzi ’86 / Depay ‘70)

Genk – Liverpool 1-4 (Odey ’88 / Oxlade-Chamberlain ‘2, ’57, Mane ’77, Salah ‘87)

Inter Milano – Borussia Dortmund 2-0 (Martinez ’22, Candreva ‘89)

Lille – Valencia 1-1 (Ikone ‘90+5 / Cheryshev ‘63)

Salzburg – Napoli 2-3 (Haaland ’40 – penalty, ’72 / Mertens ’17, ’64, Insigne ‘73)

Slavia Praga – Barcelona 1-2 (Boril ’50 / Messi ’3, Olayinka ’57 – autogol)

UPDATE 23:53 Lille – Valencia 1-1! A înscris Jonathan Ikone în minutul 90+5.

UPDATE 23:45 Benfica – Lyon 2-1! A înscris Pizzi în minutul 86.

Genk – Liverpool 1-4! Au înscris Salah (87′) și Odey (88′).

Inter – Dortmund 2-0! A înscris Candreva în minutul 89.

UPDATE 23:38 Nicolae Stanciu a fost înlocuit în minutul 79 al meciului Slavia Praga – FC Barcelona.

UPDATE 23:35 Salzburg – Napoli 2-3! A înscris Haaland în minutul 72, apoi Lorenzo Insigne în minutul 73.

Genk – Liverpool 0-3! A înscris Sadio Mane în minutul 77.

UPDATE 23:30 Benfica – Lyon 1-1! A înscris Memphis Depay în minutul 70.

UPDATE 23:25 Salzburg – Napoli 1-2! A înscris Dries Mertens în minutul 64.

UPDATE 23:20 Lille – Valencia 0-1! A înscris Denis Cheryshev în minutul 63.

UPDATE 23:15 Genk – Liverpool 0-2! A înscris Alex Oxlade-Chamberlain în minutul 57.

Slavia Praga – Barcelona 1-2! A înscris Jan Boril în minutul 50, apoi Peter Olayinka a deviat mingea în propria poartă în minutul 57, după șutul lui Luis Suarez.

UPDATE 22:46 Iată rezultatele înregistrate la pauză:

UPDATE 22:42 Salzburg – Napoli 1-1! A înscris Erling Braut Haaland în minutul 40, din penalty.

UPDATE 22:30 Inter – Dortmund 1-0! A înscris Lautaro Martinez în minutul 22.

Salzburg – Napoli 0-1! A înscris Dries Mertens în minutul 17.

UPDATE 22:10 Benfica – Lyon 1-0! A înscris Rafa Silva în minutul 4.

Genk – Liverpool 0-1! A înscris Alex Oxlade-Chamberlain în minutul 2.

Slavia Praga – Barcelona 0-1! A înscris Leo Messi în minutul 3.

Messi devine primul jucător din istorie care înscrie în 15 sezoane consecutive în Liga Campionilor.

UPDATE 21:50 S-au încheiat cele două meciuri de la ora 19:55! Iată rezultatele:

Ajax – Chelsea 0-1 (Batshuayi 86′)

Leipzig – Zenit 2-1 (Laimer 49′, Sabitzer 59′ / Rakițki 25′)

UPDATE 21:42 Ajax – Chelsea 0-1! A înscris Michy Batshuayi în minutul 86.

Răzvan Marin a rămas pe banca de rezerve, după ce olandezii au făcut toate schimbările.

UPDATE 21:25 Iată echipele de start pentru celelalte meciuri programate de la ora 22:00.

Benfica – Lyon

Inter Milano – Dortmund

Lille – Valencia

Salzburg – Napoli

UPDATE 21:20 Leipzig – Zenit 2-1! A înscris Sabitzer în minutul 59.

UPDATE 21:15 Nicolae Stanciu este titular pentru Slavia Praga în confruntarea de pe teren propriu cu FC Barcelona.

UPDATE 21:04 Leipzig – Zenit 1-1! A înscris Laimer în minutul 49.

UPDATE 21:00 Din păcate, Ianis Hagi este doar rezervă în Genk – Liverpool! Antrenorul belgienilor a preferat o formulă mai defensivă.

UPDATE 20:53 Ovidiu Hațegan a fost în centrul atenției în prima repriză a partidei Ajax – Chelsea. Arbitrul român a enervat ambele echipe și i-a dat cartonașul galben unuia dintre secunzii londonezilor, pentru proteste.

Stand up and take your yellow

The ref really made him stand up to get booked ?

Publicată de Bleacher Report Football pe Miercuri, 23 octombrie 2019

UPDATE 20:45 Iată rezultatele la pauză:

UPDATE 20:35 Controversă la Ajax – Chelsea! Arbitrul român Ovidiu Hațegan a anulat golul înscris de către Quincy Promes, pe motiv de ofsaid.

UPDATE 20:23 Leipzig – Zenit 0-1! A înscris Rakițki în minutul 25.

Runda a treia din grupele Ligii Campionilor continuă în această seară, iar meciurile de interes pentru români sunt Ajax Amsterdam – Chelsea Londra și Genk – Liverpool. Răzvan Marin este doar rezervă la echipa olandeză, iar Ianis Hagi este anunțat titular pentru belgieni.

Primele două meciuri vor începe la ora 19:55, Ajax – Chelsea (grupa H) și Leipzig – Zenit Sankt Petersburg (grupa G).

Echipa lui Răzvan Marin are un parcurs perfect până acum – două victorii din tot atâtea meciuri, golaveraj 6-0. Chelsea are trei puncte și nu este considerată favorită în această seară, deși are cinci victorii la rând în toate competițiile.

Iată echipele de start:

Tot de la ora 19:55, Leipzig și Zenit nu-și permit pași greșiți într-o grupă extrem de echilibrată, alături de Lyon și Benfica.

Nemții sunt favoriți, chiar dacă n-au mai câștigat de patru meciuri, în toate competițiile. Iată echipele de start:

Ianis Hagi (21 de ani) este anunțat titular în Genk – Liverpool, de la ora 22:00. Belgienii au un singur punct în grupa E și au o misiune aproape imposibilă în lupta pentru calificare, având în vedere că se vor mai duela cu Napoli și Salzburg.

Iată celelalte meciuri programate de la ora 22:00:

chelsealiga campionilorrezervagenkianis hagiajax amsterdamrazvan marinliverpooltitularajax