VIDEO | Mbappe, stelar! 4 goluri în 13 minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 octombrie 2018, ora 12:39,
neymar-mbappe-psg-graphic

Kylian Mbappe a scris istorie în meciul dintre PSG şi Olympique Lyon. Starul parizienilor a înscris de patru ori într-un interval de 13 minute şi este, oficial, cel mai productiv jucător din toate campionatele importante ale Europei.

PSG a învins Lyon cu 5-0 şi îşi continuă parcursul perfect din Ligue 1, unde a ajuns la nouă victorii consecutive. Parizienii au un golaveraj impresionant: 32-6. Mbappe a marcat cele patru goluri între minutele 60 şi 73 şi a primit aplauze la scenă deschisă pe Parc des Princes.

Cu câte opt goluri şi trei pase decisive reuşite, Mbappe şi Neymar sunt singurii jucători din cele mai importante campionate ale Europei care au contribuit deja la mai mult de zece goluri pentru echipele lor.