VIDEO | Mircea Lucescu a pierdut acasă la Kiev, scor 0-2. Morata a dat o dublă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 20 octombrie 2020, ora 22:46,
download
download

Elevul Andrea Pirlo n-a avut milă pentru profesorul său, Mircea Lucescu, în primul meci din grupa G a Ligii Campionilor. La Kiev, Dinamo, echipa tehnicianului român a pierdut, scor 0-2, în fața lui Juventus Torino, într-un joc decis de o dublă a lui Alvaro Morata.

Jocul a fost dominat în mare parte de italieni, care și-au respectat blazonul de favoriți nu doar ai meciului ci chiar ai grupei. După un 0-0 la pauză, în care se părea, totuși, că ucrainenii pot face surpriza, a ieșit la rampă atacantul spaniol Alvaro Morata. A marcat mai întâi în minutul 47 cu un șut din apropierea porții lui Buschan și a pecetluit rezultatul final în minutul 84, cu o lpvitura de cap.

Video Rezumat Dinamo Kiev – Juventus 0-2