VIDEO | Olimpiu Moruţan, assist superb! Cum s-au descurcat Florin Niţă și Ianis Hagi

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 22 octombrie 2021, ora 08:29,
VASILE MORUȚAN. Foto: Profimeida Images

Olimpiu Moruţan a reuşit un assist la Galatasaray în grupele Ligii Europa, joi seară, în meciul disputat la Moscova, cu Lokomotiv.

Echipa turcă s-a impus cu scoruld e 1-0. Cu opt minute înainte de final, Moruţan a pasat decisiv pentru golul lui Akturkoglu.

Alexandru Cicâldău a fost pe teren până în minutul 90, iar Olimpiu Moruţan a intrat pe teren în minutul 76.

Citeşte şi ANAMARIA PRODAN, GATA DE O NOUĂ RELAŢIE DUPĂ DIVORŢUL DE LAURENŢIU REGHECAMPF: ,,NU O SĂ FIE ROMÂN”

Într-un alt meci, Sparta Praga, cu Florin Niţă în poartă, a fost învinsă acasă de Olympique Lyon, scor 4-3, după ce a condus cu 2-0. Au marcat Haraslin ‘4, ’19 şi Krejci ‘90+6 pentru Sparta, respectiv Ekambi ’42, ’88, Aouar ’53 şi Paqueta ’67 pentru Lyon. În minutul 74, de la oaspeţi a fost eliminat Gusto.

La rândul ei, Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren până în minutul 78, a învins cu scorul de 2-0 Brondby, pe teren propriu. Au înscris Balogun ’18 şi Roofe ’30.

Citeşte şi CFR CLUJ, DE NERECUNOSCUT! ÎNFRÂNGERE ŞI CU AZ ALKMAAR, ÎN CONFERENCE LEAGUE