VIDEO | Sărbătoare la Reading! George Pușcaș a marcat primul său gol după o pauză de 277 de zile

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 ianuarie 2022, ora 18:18,
Puscas
Puscas

Jucătorul român în vârstă de 25 de ani a izbutit să puncteze în duelul cu Kidderminster, din Cupa Angliei!

George Pușcaș a avut parte de un sezon de coșmar în tricoul celor de la Reading, iar criza prin care a trecut atacantul tricolor părea una fără sfârșit la un moment dat, ajungând la nu mai puțin de 277 de zile fără să își treacă numele pe lista marcatorilor. Ultima dată a înscris pe 5 aprilie 2021, în meciul dintre Reading – Derby 3-1.

Acum însă, Pușcaș a reușit să rupă blestemul și a punctat în minutul 45+1 al duelului de astăzi. Internaționalul român a șutat puternic din interiorul careului și a trimis mingea în plasă, spre bucuria suporterilor din tribune care așteptau acest moment de mai multe luni.

2.500.000 de euro este cota de piață a lui George Pușcaș, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com. Atacantul se află la Reading din vara anului 2019, atunci când a venit de la Inter Milano contra sumei de 7,5 milioane de euro.