VIDEO | Semieșec pentru Răzvan Lucescu, la o zi după ce a fost felicitat pentru premiul de antrenorul anului în România

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 27 decembrie 2020, ora 00:19,
RĂZVAN LUCESCU

Al Hilal a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă în compania echipei Al Ittihad. Partida s-a disputat în cadrul etapei a 10-a a campionatului din Arabia Saudită.

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu a fost condusă cu 0-1, după 20 de minute prin golul marcat de Abdulrahman Al-Obood. Al Hilal a egalat cu cinci minute înainte de final prin Saleh Al-Shehri.

Al Hilal este lider în clasament, cu 23 de puncte, cu 4 mai mult decât locul secund ocupat de Al Ahli, dar rivala are și un meci mai puțin jucat.

Cu o zi înainte, tehnicianul român a fost felicitat de jucători și de membri staff-ului tehnic pentru premiul de antrenorul anului în România.