VIDEO | Sepsi continuă drumul spre play-off! Scor de neprezentare la Călărași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 decembrie 2018, ora 16:39,
Sepsi-OSK
Sepsi-OSK

Echipa antrenată de Eugen Neagoe, Sepsi OSK, s-a impus pe terenul Dunării Călărași cu scor de neprezentare, 3-0. Elevii lui Dan Alexa au ajuns la 5 înfrângeri consecutive și par condamnați la play-out.

Golurile meciului au fost înscrise de Nouvier, în minutul 18, după ce defensiva Dunării s-a bâlbâit, și de Simonovski, care a fost omul meciului marcând o dublă în minutele 53 și 56 și oferindu-i pasa de gol lui Nouvier. (VIDEO AICI)

Vezi și VIDEO – FOTO | Ciobotariu și Dică, bătălie în zăpadă! Ultimele informații înaintea meciului FC Botoșani – FCSB

#csakazosk #liga1betano #DUNOSKVégeredmény / Scor final :Dunãrea Cãlãrasi – Sepsi OSK 0-3

Publicată de Sepsi OSK pe Duminică, 16 decembrie 2018

Așa a arătat primul 11 al ambelor echipe:

• Dunărea Călăraşi: Lungu – Gligorov, Walace, Dobrosavlevici, Mendy – Munteanu, Simion, Bourceanu, Cârnaţ – Ndiaye, Souda
  • Rezerve: Popa, Cucu, Honciu, Alexandru, Clemence, Kanda, Munteanu
  • Sepsi: Niczuly – Rodrigues, Diarrassouba, Jovanovic, Ştefan – Rus, Karnitski – Nouvier, Vaşvari, Tandia – Simonovski
  • Rezerve: Fejer, Velev, Sato, Mensah, Drăghici, Hadnagy, Ursu

Cu această victorie Sepsi a urcat pe locul 5 în campionat și va rămâne acolo până etapa viitoare. Următorul meci pentru formația din Sfântu Gheorghe este acasă, cu echipa lui Dorinel Munteanu, Concordia Chiajna.