VIDEO | Show roș-albastru pe Arena Națională! FCSB, victorie la scor în fața Craiovei în derby-ul etapei a doua din Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 iulie 2021, ora 23:24,

Echipa lui Dinu Todoran și-a învins clar adversara, scor 4-1, la primul meci al oltenilor fără Ouzounidis pe bancă și fără Cicâldău în teren.

Cordea a fost one man show în primele 45 de minute după ce în urmă cu trei zile, mijlocașul aducea victoria vicecampioanei în fața kazahilor de la Shakhter Karagandy în turul doi preliminar al Conference League. Jucătorul adus de la Academaica Clinceni a reușit un gol și a pasat decisiv la celelalte reușite ale gazdelor din prima repriză.

Cel mai frumos gol a fost cel al lui Moruțan care a trimis mingea în vinclul porții lui Pigliacelli. Iar spectacolul a continuat și după pauză. Mateiu a confirmat seara neagră a Craiovei cu un autogol care a ridicat socrul la 4-0 după o oră de joc.

Apoi Markovic a inventat o bijuterie de gol după ce s-a distrat cu apărarea FCSB-ului. Tănase & Co se impun cu 4-1, iar pentru ambele formații urmează la mijlocul săptămânii viitoare duelurile din manșa secundă a turului doi preliminar al Conference League.