VIDEO | Spectacol pe Nou Camp în Barcelona – Valladolid 4-0! Gol cu călcâiul al lui Robert Lewandowski

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat duminică, 28 august 2022, ora 22:56,
După dubla din meciul cu Valladolid, atacantul polonez Robert Lewandowski a ajuns la 4 goluri în trei meciuri pentru Barcelona

Echipa Barcelona a învins Valladolid, pe teren propriu, cu 4-0, în Etapa a 4-a din Primera Division.

Robert Lewandowski a dus scorul la 3-0 după un gol marcat cu călcâiul

În urma acestui rezultat, formația pregătită de Xavi urcă pe locul 2 în clasament și are 7 puncte accumulate. De cealaltă parte, Valladolid este pe 19, cu un singur punct strâns în trei meciuri.

Catalanii au controlat în ambele reprise și s-au impus fără emoții în fața propriilor suporteri. Robert Lewandowski a deschis scorul în minutul 24 al partidei, reluând mingea mingea cu exteriorul, de la semi-înălțime.

S-a făcut 2-0 în minutul 43, după ce Pedri a șutat pe jos după o pasă primită de la Dembele.

Același Dembele l-a servit pe Lewandowski în minutul 64, iar atacantul polonez a marcat golul serii, cu călcâiul, beneficiind și de o deviere a unui fundaș adversar.

Scorul final a fost stabilit de Sergi Roberto, în minutul 90+2, care a reluat din apropiere mingea venită din transversală după șutul polonezului.