VIDEO | Şumudică a fost eliminat și a făcut scandal! Gaziantep a fost egalată în ultimul minut de joc

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 28 noiembrie 2020, ora 17:43,

Marius Şumudică nu se dezice. Antrenorul român a fost eliminat în timpul meciului disputat pe teren propriu, de Gaziantep contra celor de la Yeni Malatyaspor, scor 2-2.

Partida s-a disputat sâmbătă, în cadrul etapei a 10-a a campionatului din Turcia.

Gaziantep a deschis scorul în minutul 19, prin Mirallas. Din minutul 48, echipa lui Șumudică a evoluat în inferioritate numerică, după ce Ceylan a văzut al doilea cartonaș galben și, implicit pe cel roșu.

Buyuk a egalat pentru oaspeți în minutul 49, iar Kana-Biyik a punctat pentru gazde, în minutul 74, pentru 2-1.

În chiar ultimul minut de joc, Yeni Malatyaspor a restabilit egalitatea prin Topalli. Reuşita a fost validată după ce s-a verificat sistemul VAR.

Șumudică a văzut ofsaid la reușita de 2-2, astfel că i-a reproșat arbitrului validarea golului. Românul a protestat vehement, iar arbitrul l-a trimis în tribună.

Într-un clasament provizoriu, Gaziantep ocupă locul 5, cu 15 puncte, în Super Liga turcă.