VIDEO | Victorie CHINUITĂ! Milan s-a impus cu greu împotriva celor de la SPAL

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 decembrie 2018, ora 00:16,
Milan
Milan

AC Milan, echipă antrenată de Gennaro Gattuso, s-a impus cu greu în fața celor de Spal. Echipa nu mai marcase de 4 meciuri și se afla în afara locurilor ce duc în Cupele Europene.

Samu Castillejo în minutul 16 și Gonzalo Higuain în 64 au adus cele 3 puncte pe ”San Siro”. Echipa a întors scorul, asta după ce Spal marcase primul gol prin Petanga în minutul 13.

În urma acestei victorii, echipe se află pe locul 5 în Serie A, la un punct distanță de ultimul loc care asigură prezența în Liga Campionilor. În următoarea etapă, ”diavolii roșii” merg în deplasare la Genoa, unde vor da de Ionuț Radu în poartă.

Vezi și VIDEO | Ronaldo e de neoprit! A izbutit o dublă, a bătut un record, iar Juventus a luat trei puncte

Vezi și VIDEO | MAI MULT DECÂT UN SPORT! Cum și-au arătat fanii lui Napoli susținerea față de Koulibaly după scandalul rasist