CS U Craiova s-a distrat cu Academica Clinceni în Liga 1! Cât s-a terminat partida din Bănie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 18 octombrie 2021, ora 22:21,
CS U Craiova

CS U Craiova a obţinut o nouă victorie în Liga 1, după ce a învins-o pe Academica Clinceni, pe teren propriu, fără prea mari emoţii, în etapa a 13-a, scor 5-0.

Golurile partidei care s-a disputat pe arena ,,Ion Oblemenco”, din Bănie, au fost reuşite de către Dan Nistor, în minutul 11, Jovan Markovic, în minutul 14, Nicuşor Bancu, în minutul 23, respectiv Andrei Ivan, în minutul 71 şi Ante Roguljic, în minutul 90+2.

Pe lângă cele 4 goluri înscrise, oltenii au mai avut şanse reale de a mai marca. Lyes Houri a mai ratat pentru CS U Craiova un penalty, în minutul 53, după un henţ comis de Florin Achim.

În urma acestui rezultat, CS U Craiova a urcat pe locul 5 în Liga 1, unde a acumulat 22 puncte acum. De partea cealaltă, cei de la Academica Clinceni au rămas pe locul 16 în Liga 1, cu 3 puncte acumulate din 12 etape disputate.

Cum au arătat echipele de start în meciul de azi

CSU Craiova: Pigliacelli – Căpățînă, M. Constantin, V. Găman, N. Bancu – Nistor, Al. Crețu, Houri – Gustavo, Markovic, A. Ivan
Rezerve: D. Lazar – Vătăjelu, Bălașa, Mateiu, A. Ivanov, Roguljic, Baiaram, Cîmpanu, Fedele
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Clinceni: Șt. Dobre – Fl. Achim, Ventura, Bilali, P. Pîrvulescu – Moulin, Cascini – Vanzo, Chandarov, De Amorim – Omoh
Rezerve: G. Ureche – Pashov, Vellios, R. Ion, Cioiu, Kazlauskas, Patriche Nichita, V. Dumitrache, Goma
Antrenor: Ionuț Chirilă

Citeşte şi LAURENŢIU REGHECAMPF, ELOGIAT DE ANDREI IVAN: ,,CRED CĂ AR PUTEA ANTRENA ORIUNDE AFARĂ”