Curg criticile la adresa lui Valentin Lazăr la adresa lui Ovidiu Burcă: „Este prea mult pentru fotbal”

Fostul mijlocaș dinamovist Valentin Lazăr a aruncat două perechi de chiloți de damă spre tehnician în timpul unui meci amical.
„Este prea mult pentru fotbal”, a comentat Gabriel Tamaș gestul lui Valentin Lazăr
Gestul s-a vrut a fi o reacție a jucătorului după ce a fost dat afară de la Dinamo în decembrie. La scurt timp, Ovidiu Burcă a declarat că a renunțat la serviciile lui Valentin Lazăr, deoarece acesta a revenit la vechile metehne.
„Şi pe mine m-a luat prin surprindere. Nu credeam că un jucător de fotbal poate să facă aşa ceva. Zic că este prea mult pentru fotbal, e ca şi cum nu respecţi meseria.
Nu e vorba de gest, că şi pe mine m-au dat unii afară, m-au luat înapoi, m-au trimis nu ştiu unde, dar n-aş putea să-mi permit să fac un gest aşa cum a făcut el.
Treaba lui, trebuie să îşi asume ce a făcut. Îmi pare rău pentru el, era un jucător bun, cu calităţi. Păcat că alege să facă aceste gesturi”, a declarat Gabi Tamaş.