Deian Sorescu reacţionează după incidentul cu fanii de la finalul meciului cu Mioveni: ,,M-au chemat să vorbesc! Îi înţeleg”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 decembrie 2021, ora 20:58,
Deian Sorescu

Deian Sorescu, jucatorul celor de la Dinamo Bucureşti, a reacţionat după înfrângerea din deplasare cu CS Mioveni, scor 1-2.

Golurile întâlnirii de pe stadionul ,,Orăşenesc”, din Mioveni, au fost marcate de către Deian Sorescu, în minutul 62 al jocului, din lovitură de la 11 metri, respectiv Moussa Sanoh, pentru gazde, în minutul 90+3, din penalty, respectiv Bogdan Rusu, în minutul 90+5.

Citeşte şi FOTO | Umilinţă supremă pentru Deian Sorescu! Ce i-au făcut fanii după ruşinea cu Mioveni

Deian Sorescu s-a declarat nemulţumit şi supărat la finalul jocului de la Mioveni. Acesta a comentat şi gestul fanilor dinamovişti, acela de a-l dezbrăca de tricou.

,,Veneam după o victorie, aveam alt moral şi credeam că putem lua cele trei puncte. Am luptat, dar la fel ca la celelalte meciuri pierdem pe final. Când văd tabela şi văd ca e minutul 80 deja încep sa tremur.

Nu ştiu de ce avem problema asta, probabil cei din staff se vor ocupa de asta. Păcat că am avut meciul în mână. M-au chemat fanii să vorbesc… M-au tras de tricou şi mi-au dat tricoul jos. Ii înţeleg.

Îmi găsesc greu cuvintele şi nu ştiu ce pot să mai zic. Am încetat să mă uit la celelalte meciuri pentru că cel mai important e ce facem noi… Mergem acolo la Farul cu un singur gând: să căştigăm. Nu ştiu ce trebuie să se întâmple la Dinamo din iarnă ca să se schimbe ceva…

Eu mai vreau să rămân. Nu am făcut niciodată jumătăţi de măsură. Am venit cu braţele deschise.”, a declarat Deian Sorescu, după jocul cu CS Mioveni.

În urma acestui rezultat, CS Mioveni a urcat pe locul 11 în Liga 1, cu 20 de puncte, după 20 de jocuri disputate. De partea cealaltă, Dinamo Bucureşti a rămas pe locul 15 în campionat, unde a acumulat 12 puncte din 20 meciuri jucate.

Citeşte şi Dinamo, îngenuncheată la Mioveni! ,,Câinii” pierd în prelungiri meciul