Devis Mangia exultă după victoria cu Dinamo. „Am jucat foarte bine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 septembrie 2018, ora 11:42,
Mangia
Mangia

Antrenorul Universității Craiova, Devis Mangia, a fost foarte încântat de evoluția jucătorilor săi în meciul cu Dinamo București, scor 3-0, în etapa a șaptea din Liga 1. Tehnicianul italian l-a remarcat pe portarul Mirko Pigliacelli.

Koljic (45+2′) şi Mitriţă (69′, 75′) au înscris pe arena „Ion Oblemenco”, în fața a peste 20.000 de spectatori.

⚽️ FINAL DE MECI!? Universitatea Craiova – Dinamo București 3 – 0? Vă mulțumim că ați fost alături de noi!? #ForzaStiinta

Publicată de Universitatea Craiova pe Sâmbătă, 1 Septembrie 2018

Am jucat foarte bine. Sunt mulțumit, în special pentru băieți, care au muncit mult și merită această satisfacție la sfârșitul meciului. Diferența a fost făcută de golul din ultimul minut al primei reprize, iar în repriza secundă am fost, bineînțeles, mult mai buni. Am pregătit meciul încercând să le spun jucătorilor că trebuie să fie atenți la detalii și să reacționeze eficient din toate punctele de vedere. Am încercat să speculăm punctele noastre forte, ceea ce s-a și întâmplat.

Trebuie, clar, să creştem. Elvir (Koljic) a venit, Meza Colli sperăm să ajungă la un nivel foarte bun. Avem soluţii, Mihăilă, Baicu, Burlacu. Trebuie să muncim. Au venit jucători. Vedem dacă va mai veni altul, în afară de Elvir. La fel, a venit Pigliacelli, care cred că e cel mai bun portar din acest campionat„, a spus Mangia în cadrul unei conferințe de presă.

A fost prima victorie obținută de Universitatea Craiova pe teren propriu în actualul sezon al Ligii 1. După șapte runde, oltenii se află pe poziția a treia, cu 11 puncte.

liga 1dinamomangiauniversitatea craiovadevis mangiacraiovadinamo bucurestiantrenor