Eugen Trică, după primul meci de la revenirea la FCU Craiova: „Niciodată nu a fost liniște. Tot timpul a fost așa!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 08 aprilie 2024, ora 19:42,
EUGEN TRICĂ
EUGEN TRICĂ

FCU Craiova a remizat în deplasare cu Poli Iași (0-0). Oltenii rămân pentru moment în zona „fierbinte” a clasamentului.

Eugen Trică a vorbit la finalul celor 90 de minute. Tehnicianul a reacționat chiar la prima partidă de la revenirea pe banca tehnică a echipei din Bănie.

„Niciodată nu a fost liniște. Tot timpul a fost așa!”

„Primele 30 de minute am dominat total. Am avut acele ocazii. A fost o lipsă de concentrare. Dacă marcam două sau trei goluri cred că nu se supăra nimeni. În momentul în care nu marchezi, intervine și VAR-UL.

Sunt mulțumit de atitudinea băieților, dar este tristețe în vestiar. Sunt supărați că au ratat acea ocazie în final.

Să nu îl mâniem pe Dumnezeu. Ne pregătim pentru meciul următor. Este bine și un punct. Este un punct echitabil. Nu mai stăm să construim de la portar.

Trebuie să stai foarte bine în teren acum. Cine va sta cel mai bine în teren, se va salva.

Sunt 18 puncte. Se joacă până la final. Este important să avem aceeași atitudine și la următorul meci. Niciodată nu a fost liniște. Tot timpul a fost așa. Nu mă așteptam la altceva.”, a spus Eugen Trică, după remiza albă cu Poli Iași.