Gică Hagi, încordat la conferinţa de presă: ,,Dacă ajungeți să-mi faceți și echipa, atunci faceți-o dumneavoastră”

Gică Hagi, antrenorul celor de la Farul Constanţa, a susţinut o conferinţă de presă înaintea meciului pe care echipa sa îl va disputa în compania celor de la Sepsi.
Partida dintre cele două formaţii va avea loc luni, 9 iulie, de la ora 18:30, pe stadionul din Ovidiu, deoarece arena de drept a Farului va fi reconstruită.
Înaintea jocului, Gică Hagi a fost iritat de o întrebare a reporterilor. Întrebat dacă portarul Tordai va apăra în continuare la Farul, ,,Regele” nu a avut cea mai caldă reacţie”
,,Dacă ajungeţi să-mi faceţi şi echipa, atunci faceţi-o dumneavoastră. Încă nu vă dau răspunsul acum, dar trebuie să ştiţi că Aioani, de când a semnat, este portarul numărul 1 a echipei. Chiar dacă Arpi a făcut foarte bine.
Într-un fel sau altul v-am dat răspunsul. Avem cel mai bun portar care a fost la Olimpiadă, nu? A apărat foarte bine şi a făcut un sezon foarte bun.”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă.