Gigi Becali sare în apărarea lui Adrian Mititelu: „Trebuia cu orice risc să scoată echipa de pe teren”

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat vineri, 02 iunie 2023, ora 19:25,
Gigi Becali
Gigi Becali

CFR Cluj s-a calificat în preliminariile Conference League, după ce a învins FC U Craiova pe teren propriu, cu 1-0.

Gigi Becali consideră că sare Adrian Mititelu trebuia să scoată echipa de pe teren

Golul a fost marcat în minutul 97, de Kolinger, iar formația din Bănie a terminat meciul în 9 jucători, după eliminările lui Bauza (68) și Huyghebaert (105+1). În minutul 112, jucătorii echipei oaspete au vrut să părăsească terenul, dar „revolta” s-a terminat după câteva zeci de secunde.

Gigi Becali, patronul FCSB, îi tranbsmite lui Adrian Mititelu că trebuia să scoată ecvhipa de pe teren. „Știți bine că eu mă mai ciondănesc cu Mititelu, dar acum nu am cum să nu îi sar în apărare.

Nu se poate așa ceva. Este inadmisibil ce i s-a întâmplat. Eu nu știu ce făceam dacă eram în locul lui Adrian, dar trebuia cu orice risc să scoată echipa de pe teren aseară.

Trebuia să facă ceva ca să ne vadă o lume întreaga înaintea finalei Ligii Campionilor. Nu ai tu, tată, Kovacs ce să cauți acolo. Eu sper să vadă o lume întreagă ce ai făcut la meciul de aseară.

Nu poți să îi dai al doilea galben lui Bauza și să îl scoți de pe teren la faza aia. Nu ai cum să faci lucrul asta, iar Mititelu are tot dreptul să se gândească la altele. Nu e nici el în fotbal de trei zile.

Eu am rămas fără cuvinte. Dar ce aș putea să fac? Nu vedeți că pe Vassaras nu îl clintește nimeni de acolo? Și eu am urlat, dar degeaba.

Îi înțeleg perfect supărarea lui Mititelu. Feșnic face ce face, iar acum și Kovacs ăsta distruge un meci. E prea mult”, a spus Becali pentru prosport.ro.