Intrat pe finalul meciului cu Napoli, Ianis Hagi i-a impresionat pe italieni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 11 decembrie 2019, ora 16:09,
ianis-hagi-genk

Deși n-a jucat decât 20 de minute pe finalul meciului cu Napoli din  grupele Ligii Campionilor, Ianis Hagi i-a impresionat pe jurnaliștii italieni, care i-au acordat o notă extrem de mare la finalul partidei.

Fotbalistul român a primit nota 6,5 pentru evoluția sa, cea mai mare pe care un jucător al lui Genk a primit-o după înfrângerea fără drept de apel în fața lui Napoli, scor 0-4.

„A avut câteva numere de licean. Ar avea nevoie de mai multă continuitate”, au comentat jurnaliștii italieni.

Ianis Hagi a creat prima fază periculoasă la poarta italienilor la șase minute după intrarea pe teren. Patru minute mai târziu a șutat pe lângă poartă din poziție excelentă. În minutul 88, Ianis Hagi a mai trecut o dată pe lângă marcarea golului, românul șutând în plasa laterală din lovitură liberă.