Ivan, luat la țintă de Cristiano Bergodi: ”Trebuie să înţeleagă ce vreau de la el!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 iunie 2020, ora 13:37,
104424761_572330880136323_884910389453129581_n

Cristiano Bergodi l-a luat la țintă pe Andrei Ivan (23 ani) după succesul cu Astra.

Tehnicianul italian a debutat cu victorie pe banca Universității Craiova. Formația din Bănie a câștigat la limită, scor 2-1, partida cu Astra. Koljic a reușit ”dubla”.

Andrei Ivan a fost schimbat de Bergodi în minutul 68, iar antrenorul Universității Craiova a explicat la conferința de presă de la finalul mecului ce l-a nemulțumit.

”Ivan a jucat ceva mai bine după pauză, trebuie să înţeleagă ce vreau de la el. Eu vreau să implementez un anumit stil. Toată echipa trebuie să facă mai bine faza defensivă. Au fost greşeli tehnice, mai ales în prima repriză. O pasă greşită se mai poate întâmpla.

Dacă dădeam al doilea gol mai repede câştigam mai uşor. Am schimbat când trebuia. Vlădoiu avea galben şi l-am scos la pauză, pe ceilalţi cred că i-am schimbat la momentul potrivit. Nu trebuie să criticăm acum, fiindcă suntem la început de drum împreună şi sunt sigur că putem face treabă bună.” a declarat Bergodi la conferința de presă de la finalul meciului.

800.000 de euro este cota de piață a lui Ivan, potrivit transfermarkt.com.

În actualul sezon, tânărul fotbalist a bifat 24 de apariții pentru olteni, în toate competițiile, și a înscris 2 goluri, ambele în Liga 1.

Vezi și VIDEO | Victorie cu emoții pentru Craiova! Koljic, ‘asasinul’ Astrei, la debutul lui Bergodi în Bănie