Jucătorii de la CSU Craiova, făcuți praf de Sorin Cârțu: „Nu se poate să-ți bați joc de un asemenea meci”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 22 noiembrie 2021, ora 13:59,
Sorin Cârțu
Sorin Cârțu

Sorin Cârțu s-a arătat dezamăgit de înfrîngerea suferită de CSU Craiova, în meciul cu FC Argeș. Președintele grupării oltene consideră că jucătorii și-au bătut joc de soarta partidei.

Nu se poate să-ți bați joc de un asemenea meci. Nu e primul. Aș lua la analiză meciruile cu UTA, cu Botoșani, nu vorbesc de înfrângerea cu Steaua (FCSB), dar celelalte înfrângeri din anul ăsta, din campionatul ăsta, sunt făcute în urma unor meciuri pe care le-ai avut sub control.

Cu Farul nu credeam niciodată că poți să pierzi. Se creează o stare de autosuficință și de aici apar greșeli. Mie îmi este imposibil să înțeleg cum, după două săptămâni de pregătire, iau două cartonașe în 13 minute. Mi-e imposibil să cred că cineva poate să intre cu asemenea deconectare în teren, cu asemenea mentalitate, să strice tot.

Când ai un obiectiv de tipul pe care îl avem noi, de a câștiga campionatul, nu ai voie să pierzi asemenea puncte”, a spus Cîrțu, la PRO X.

CSU Craiova a fost învinsă, duminică, în deplasare, scor 3-2, de FC Argeş, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1, în care a condus cu 1-0 şi a rămas în inferioritate numerică în minutul 12.