VIDEO | Liga 2: CSA Steaua, pas greșit în meciul cu Astra, pe arena din Ghencea. Gol direct din corner

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 16 octombrie 2021, ora 16:57,
CSA STEAUA
CSA STEAUA

CSA Steaua și Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă, pe arena din Ghencea, în cadrul etapei a 10-a a Ligii a 2-a.

Partida a început după un moment de reculegere în memoria unuia dintre fanii echipei din Ghencea. Steliștii au intrat pe teren cu un banner dedicat suporterului trecut în neființă: ”Uniți ca o armată, la bine și la greu / Drum lin fratele nostru / Te vom iubi mereu!”.

CSA Steaua a deschis scorul în minutul 40. Dumitrașcu a vrut să degajeze, dar a șutat în Neacșu, de la echipa gazdă, mingea a ricoșat până la Chipirliu, iar atacantul a marcat pentru 1-0.

Oaspeții au ieșit motivați de la cabine, iar în minutul 50, Zaharia a executat perfect un corner, iar mingea a intrat direct în poarta apărată de Enache.

CSA Steaua ocupă locul 5, cu 21 de puncte, iar Astra Giurgiu e pe ultimul loc, cu -1 punct, ca urmare a depunctării de la începutul sezonului.

Echipele de start:

CSA Steaua: Enache – Călințaru, Walace, Beța, Neacșu – Răsdan, Enceanu, Bărbulescu, E. Pacionel – Chipirliu, Huiban
Rezerve: Bălbărău, Bactăr, Zaharia, Drăghici, Mihăescu, Băjenaru, Donose, Ș. Pacionel, Oroian
Antrenor: Daniel Oprița

Astra: Moroz – Zamfir, Buliga, Giuroiu, Riza – Șerban, Banu – Danciu, Zaharia, Gheorghe – Dumitrașcu
Rezerve: Cotolan, Vasilescu, Adeshina, Brăila, Lică, Gavirlita, Abdoulfatay, Giuroiu
Antrenor: Florin Stângă