LIVE VIDEO BLOG | Halep e în semifinale la Doha! Victorie superbă cu Goerges

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 14 februarie 2019, ora 19:40,
simona halep doha

SET ȘI MECI HALEP! Simona valorifică prima minge de meci și e în semifinalele de la Doha după un meci foarte dificil. În penultimul act o așteaptă Svitolina.

S-au împlinit două ore de la primul serviciu! Simona a salvat două mingi de set și e 6-6 în tie break-ul setului secund.

Halep – Goerges 6-6. Simona nu reușește să închidă meciul și vom avea din nou tie break. Halep servește prima!

Halep – Goerges 6-5. Simona traversează o perioadă foarte bună și revine spectaculos în setul al doilea. E la un singur game de victorie!

Halep – Goerges 5-5. BREAK SIMONA! Halep reușește un break la 0 într-un moment extrem de important și rămâne în set. Cel mai bun game de până acum pentru româncă.

Halep – Goerges 2-4. Goerges câștigă un game extrem de complicat, iar misiunea pare una destul de grea pentru Simona.

Halep – Goerges 2-3. Simona dă semne bune și câștigă clar game-ul de pe propriul serviciu. Goerges are însă continuare un break în față.

Halep – Goerges 1-2. BREAK GOERGES! Simona își pierde serviciul după un game în care Julia a returnat foarte bine. Duelul rămâne unul echilibrat!

SET 2

SET HALEP! Simona face spectacol în tie-break și se impune cu un categoric 7-1 după o dublă greșeală comisă de Goerges.

Halep – Goerges 6-6. Vom avea tie-break în primul set!

Halep – Goerges 5-5. BREAK GOERGES! Simona greșește foarte mult, iar primul set se prelungește. Până acum, Goerges nu luase mai mult de patru game-uri într-un set cu Simona.

Halep – Goerges 5-3. BREAK GOERGES! Simona nu reușește să închidă meciul, iar Goerges face un break neașteptat.

Halep – Goerges 5-2. BREAK HALEP! Simona reușește un nou break și va servi pentru câștigarea primui set.

Halep – Goerges 4-1. Julia face primul game din acest meci, pe propriul serviciu. Simona domină însă clar partida de la Doha.

Halep – Goerges 3-0. BREAK HALEP! Simona face spectacol și reușește încă un break. Jucătoarea din Germania simte momentul delicat și cere deja ajutorul antrenorului.

Halep – Goerges 2-0. Simona începe perfect, reușește break-ul încă din start, iar apoi se impune pe propriul serviciu.

UPDATE 18:44: Începe meciul dintre Halep și Goerges.

INFO: Cele două jucătoare intră pe teren. La Doha sunt 17 grade, iar vântul bate destul de tare.

Simona Halep o va întâlni pe Julia Goerges în sferturile de la Doha, iar meciul este LIVE VIDEO BLOG pe realitateasportiva.net.

Fostul lider mondial n-a avut emoții în turul al doilea și a trecut clar de Lesia Țurenko, scor 6-2, 6-3.

Goerges a eliminat-o în turul precedent pe Alison Riske. A fost un succes în trei seturi, scor 6-1, 6-7, 6-4.

Dacă o învinge pe Goerges, Halep va da peste Elina Svitolina în semifinalele de la Doha.