LPF a făcut public programul Etapei a 25-a a Superligii! Când se joacă Universitatea Craiova – CFR Cluj

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat sâmbătă, 28 ianuarie 2023, ora 10:05,
CFR Cluj – Universitatea Craiova

Etapa a 24-a a Superligii se joacă între 10 și 13 februarie, iar derby-ul dintre Universitatea Craiova și campioana CFR Cluj are loc pe 11, de la ora 20:00.

Universitatea Craiova – CFR Cluj este programat sâmbătă, 11 februarie

Runda debutează cu meciul dintre “U” Cluj-Napoca și CS Mioveni, programat de la ora 17:00. A doua zi, Rapid primește replica celor de la FC U Craiova 1948, ultima echipă care a învins-o pe noul Giulești.

Se întâmpla pe 9 mai 2022, iar în minutul 90 scorul era 1-2. Albu a egalat din penalty în minutul 90+2, iar după 3 minute Baeten a dat lovitura de grație.

Pe 11 februarie au loc două meciuri, UTA – FC Botoșani și derby-ul Univesitatea Craiova – CFR Cluj, echipa ardeleană impunându-se în tur cu 2-0.

Duminică, 12 februarie, Farul și FCSB vor juca în deplasare cu FC Argeș, respectiv, FC Voluntari.

Iată programul complet al Etapei a 25-a:

• Vineri, 10 februarie: “U” Cluj-Napoca – CS Mioveni (de la ora 17:00) și, Rapid – FC U Craiova 1948 (20:00)
  • Sâmbătă, 11 februarie: UTA– FC Botoșani (14:30) și Universitatea Craiova – CFR Cluj (20:00)
  • Duminică, 12 februarie: FC Argeș – Farul (17:00) și FC Voluntari – FCSB (20:00)
  • Luni, 13 februarie: Sepsi – Chindia (17:00) și Petrolul – FC Hermannstadt (20:00)