Olimpiu Moruțan, comparat cu Hagi, după reușita din meciul cu Goztepe: „Gol inspirat din execuțiile lui Hagi”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 26 septembrie 2021, ora 22:18,
OLIMPIU MORUȚAN

Olimpiu Moruţan a înscris golul decisiv în meciul câştigat de Galatasaray, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa echipei Goztepe, în etapa a şaptea a campionatului Turciei.

Presa din Turcia  a comparat reușita românului cu cele ale lui Hagi.

Moruțan debutează cu o acțiune individuală magnifică. Gol inspirat din execuțiile lui Hagi. Olimpiu Moruțan este unul dintre cei mai importanți tineri fotbaliști din România„, a scris publicația Ajansspor.

În minutul 56, Moruțan a primit o pasă de la Cicâldău, a driblat mai mulți adversari și a marcat cu un șut la colțul scurt.  Moruţan a jucat până în minutul 84, în timp ce Cicâldău a fost integralist.

Galatasaray se află pe locul 10 în clasament, cu 11 puncte. Liderul Fenerbahce are 16 puncte.