Plamen Iliev, out de la Dinamo! Greşeala din meciul cu Mioveni l-a convins pe Mircea Rednic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 17 decembrie 2021, ora 20:39,
Plamen Iliev

Dinamo a pierdut meciul din deplasare cu CS Mioveni, scor 1-2. Trupa lui Mircea Rednic a condus cu 1-0 până în minutul 90, când a fost întoarsă de gazde.

Plamen Iliev a comis un penalty din care gazdele au egalat, ca mai apoi, în minutul 90+5 să marcheze şi golul victoriei.

Citeşte şi FOTO | Umilinţă supremă pentru Deian Sorescu! Ce i-au făcut fanii după ruşinea cu Mioveni

Greşeala portarului bulgar a costat-o pe Dinamo, iar Mircea Rednic ia deja măsuri. Tehnicianul vrea rezilierea contractului lui Iliev în această iarnă, iar la club să fie adus un alt portar, scrie Fanatik.

,,N-ai voie. Iliev… La experienţa lui, nu avea voie să iasă din poartă. Nici n-a atins mingea. Nu poţi să îţi baţi joc de munca echipei. Nu îl înţeleg. Ce să le reproşez jucătorilor? Multe dueluri, s-a jucat agresiv, să pierzi după minutul 90…

Niciun punct să nu iei. Nu te poţi concentra la o fază fixă? Şi ca talie, şi ca jucători? Este o greşeală individuală, haideţi să nu mai… N-ai voie să faci greşeala asta. Ce căuta el acolo? Se repetă greşelile cu Chindia. Noroc că acolo au ratat, aici n-au ratat. Nu e păcat să îţi baţi joc de munca colegilor tăi?”, a declarat Mircea Rednic, la dinalul jocului cu Mioveni.

”A amenințat că pleacă și că nu se mai întoarce la echipă. Era foarte nervos!”, a declarat, sub protecția anonimatului, pentru gsp.ro, un jucător care a asistat la scena în care bulgarul a răbufnit în fața colegilor săi și a staff-ului lui Mircea Rednic.

Citeşte şi Fanii lui Dinamo, revoltaţi! Au încercat să oprească autocarul echipei pe autostradă