S-a terminat! Anunțul lui Gigi Becali despre un titular: „Ne despărțim!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 04 februarie 2019, ora 09:05,
gigi becali si teja conferinta de presa 1

Gigi Becali e supărat foc după egalul cu Dunărea Călărași, 1-1. Patronul FCSB a anunțat că Raul Rusescu, titular în partida de sâmbătă, va pleca la finalul campionatului.

Rusescu a fost schimbat după pauză de Mihai Teja, cu Olimpiu Moruțan. Patronul roș-albaștrilor, Gigi Becali s-a arătat nemulțumit de prestația atacantului folosit titular în partida de la Călărași.

De Rusescu ne despărțim în vară, nu-și găsește locul, nu știu ce e cu el, a declarat Becali, duminică.

Patronul FCSB a anunțat revenirea lui Pintilii, pentru meciul din etapa viitoare, cu Hermannstadt.

„Pintilii poate juca cu Hermannstadt o repriză. Așa mi-a zis MM că i-au zis medicii. Nu știu dacă-l va juca Teja. Dar m-am interesat de Pintilii și Momcilovici. Și Momcilovici poate juca. Avem nevoie de Pintilii în play-off”, a mai spus Becali la TV Digi Sport.