S-au simțit ‘vânați’ la Giurgiu! Gică Hagi: „Şi dacă respiram era cartonaș galben”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 08 februarie 2019, ora 23:10,
hagiii
hagiii

Antrenorul Viitorului, Gheorghe Hagi, a pus tunurile pe arbitraj după eșecul din deplasare cu Astra Giurgiu, scor 0-3, în etapa a 23-a din Liga 1. ‘Regele’ susține că au fost acordate prea ușor avertismente pentru jucătorii săi.

Constănțenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 43. Bas Kuipers a primit direct cartonașul roșu în minutul 43, după un fault dur. (VIDEO)

Golurile Astrei au fost marcate de Begue (29′) şi Alibec (51′, 65′). Rezumatul partidei poate fi văzut AICI.

Aşa e fotbalul, aşa s-a întâmplat în această seară. Eu cred că 11 la 11 am făcut un joc bun. Apoi, ne-a fost mult mai greu. Ce să vorbesc de arbitraj, în minutul 1 căpitanul de echipă mai avea puţin şi lua roşu. Minutul 1! Asta e. Am luat acea eliminare pe care nu o pot judeca, îi las pe alţii. Sunt o serie de decizii care au influenţat aspectul jocurilor. Am simţit nişte lucruri în teren. Atât pot să spun. Curgeau galbenele! Şi dacă respiram era galben. Să nu se supere pe mine arbitrii, dar şi noi suntem oameni, muncim, alergăm. Să fie echidistant totul„, a spus Gică Hagi la finalul partidei, la DigiSport.

Viitorul are cinci meciuri fără gol marcat și fără victorie în Liga 1.