Simona Halep, apariţie de senzaţie la Wimbledon: ,,Mulţumesc pentru poză, Darren”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 24 iunie 2021, ora 21:27,
Simona Halep, Sursă foto: Profimedia Images

Retrasă de la Bad Homburg, turneul pe iarbă dinaintea participării la Wimbledon, Simona Halep se pregătește să revină în circuit la Grand Slam-ul englez.

Simona Halep, numărul 3 WTA, încă nu și-a revenit în urma accidentării suferite în turneul de la Roma, dar speră să fie acum aptă din punctul de vedere al sănătăţii la competiția ce va lua startul pe 28 iunie la Londra.

Prezentă la All England Club, Simona Halep a ţinut să se pozeze la finalul unei sesiuni de antrenament cu Carla Suarez Navarro. Un videoclip cu cele două sportive a fost postat şi pe pagina de Twitter a celor de la Wimbledon.

Halep şi Navarro au fost pozate pe unul dintre terenurile de antrenamnet de către Darren Cahill, antrenorul Simonei. ,,Mulţumim pentru poză”, au scris cei de la Wimbledon.

Turneul de tenis de la Wimbledon (The Championships, Wimbledon) este cel mai vechi și mai prestigios dintre cele 4 turnee de Grand Slam. „Super Simo” a câștigat turneul pe iarbă în 2019 în fața Serenei Williams. Anul trecut din cauza pandemiei de coronavirus, turneul din Regatul Unit a fost anulat.