Tristețe mare la CSA Steaua, după remiza cu Astra Giurgiu: „Au tras de timp din minutul 5”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 16 octombrie 2021, ora 21:01,
CSA STEAUA
CSA STEAUA

CSA Steaua și Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă, pe arena din Ghencea, în cadrul etapei a 10-a a Ligii a 2-a.

Bogdan Chipirliu a deschis scorul în minutul 40, pentru CSA Steaua, dar Astra a egalat prin Ionuț Zaharia, în minutul 50. Marcatorul roş-albaştrilor s-a arătat dezamăgit de rezultatul cu „lanterna roșie”.

I-am dominat din minutul 1 până în minutul 90. Au avut o ocazie, când au scapat, care după părerea mea din teren, cred că a fost offside, dar nu pot să-mi dau cu părerea că nu am văzut faza.

Au tras de timp din minutul 5 şi dacă la pauză era 4-1 să zicem că dădeau şi ei gol, 4, 5-1 nu spunea nimeni nimic nu se supara nimeni. A fost o execuţie care nu o să o mai reușească niciodată în viaţă, a declarat Chipirliu, la Telekom Sport.