Umilinţa trăită de George Puşcaş cu Reading! Oaspeţii nu s-au mai oprit din marcat goluri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 11 ianuarie 2022, ora 23:58,
George Pușcaș, sursa foto: Profimedia Images

Reading, echipa de liga a 2-a engleză la care este legitimat şi atacantul român George Puşcaş, a fost umilită în ultimul meci de pe teren propriu.

Trupa antrenată de sârbul Paunovic nu a avut replică în faţa lui Fulham. Ocupanta locului doi din Championship i-a administrat formaţiei la care evoluează George Puşcaş un neverosimil 7-0.

Golurile partidei din etapa a 25, au fost marcate de către Wilson, în minutele 13 şi 60, Mitrovic în minutele 45+3 şi 89, respectiv Tete în minutul 68, Kebano în minutul 71 şi Adarabioyo în minutul 75.

La gazde, George Puşcaş a evoluat în repriza a doua. Acesta l-a înlocuit pe Drinkwater în minutul 63, la scorul de 3-0 pentru oaspeţi, însă nu a avut nicio realizare.

În urma acestei umilinţe, Reading se clasează pe poziţia a 21-a în Championship, cu 22 de puncte în clasament, în timp ce Fulham s-a apropiat la un punct de liderul Bournemouth.

Citeşte şi VIDEO | Sărbătoare la Reading! George Pușcaș a marcat primul său gol după o pauză de 277 de zile