VIDEO | Dinamo, doar egal cu Botoșani! Borja Valle marchează o bijuterie de gol la debutul în tricoul „câinilor”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 septembrie 2020, ora 22:57,
Isma-Lopez-autogol-cu-FC-Botosani-la-debutul-in-tricoul-lui-Dinamo

Dinamo a încheiat la egalitate meciul de pe teren propriu, scor 1-1, disputat în compania formației FC Botoșani, în etapa a treia din sezonul regulat al Ligii 1.

Deși nu prea au contat în prima repriză, modovenii au marcat primii, după o greșeală în defensiva dinamovistă. Ofosu a fost angajat în flancul stâng de Babunski, Straton a ieșit în întâmpinare și a lăsat poarta goală. Ofosu l-a driblat portarul „câinilor” și i-a pasat lui Askovski, care a trimis cu capul până la Isma Lopez (Dinamo), care a încercat să respingă însă a trimis în proprie poartă.

Golul lui Dinamo a venit în repriza secundă. Borja Valle a restabilit egalitatea pe tabelă, în minutul 71, după un șut din propria jumătate de teren.

ECHIPELE DE START:

Dinamo: Straton – A. Gonzales, Puljic, R.Grigore, Isma Lopez – Sorescu, Răuță, Gol, Fabbrini – Măgureanu, Nemec; Rezerve: Eșanu, Bejan, Șerban, Mihaiu, Crețu, A. Bani, Borja Valle, Juan Camara; Antrenor: Cosmin Contra

FC Botoșani: Pap – Haruț, Chindriș, Șeroni, Holzmann – Cascini, Babunski – Ashkovski, Ofosu, Keyta – Dugandzic; Rezerve: Hankic, Patache, Țigănașu, Florescu, Croitoru, Roman, Cîmpanu, Fili, Plămădă; Antrenor: Marius Croitoru