VIDEO | Elvir Koljic, gol „a la Maradona”! A marcat cu mâna în meciul cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 ianuarie 2022, ora 21:30,
Elvir Koljic, sursa foto: captura digisport.ro

Sepsi și CSU Craiova au deschis etapa cu numărul 23 din Liga 1, iar erorile de arbitraj continuă pe prima scenă a fotbalului românesc.

Formația din Sfântu Gheorghe a punctat prima, prin Luckassen, după doar 23 de secunde, oltenii au restabilit egalitatea, prin Elvir Koljic, în minutul 8, în urma unei execuții validate de brigada condusă de centralul Iulian Călin.

Atacantul bosniac a fost servit excelent în mijlocul careurlui de Nicușor Bancu, dar a reluat slab, în portarul Niczuly. Totuși, mingea a ricoșat fericit în mâna jucătorului de la Craiova, care a trimis în plasa porții covăsnene.

Arbitrul Iulian Călin a fost bine plasat, dar nu a observat nicio regularitate la hențul lui Koljic, astfel că reușita acestuia a fost validată.

În urma fazei respective, au urmat protestele jucătorilor lui Sepsi, iar suporterii au început să strige din tribune: ”Hoții, hoții!”.