VIDEO | FC Argeș, victorie cu Farul într-un meci cu trei goluri. Toate reușitele, după pauză

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 17 octombrie 2021, ora 17:19,
FC ARGEȘ
FC ARGEȘ

FC Argeş a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Farul, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1.

Toate golurile s-au marcat în repriza secundă. Gazdele au deschis scorul în minutul 50, prin Arias, acesta marcând dintr-o poziție suspectă de offside. În minutul 73, Diogo Viana a dus scorul în minutul 2-0,  după o greșeală mare în apararea oaspeților.

Șapte minute mai târziu, Jefte a redus din diferență, din penalty, stabilind scorul final.

Au evoluate chipele:

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, J. Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Raynov (Boldor ’90) – Teles (Dumitraşcu ’46), Fatai (Viana ’33), Cr. Dumitru (Isfan ’46) – Arias (Şerban ’71). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Farul: Aioani – Boboc, Larie, Ghiţă, De Nooijer (Fernandes ’82) – Artean, Mladen (Pires ’46), Ciobanu (Radaslavescu ’67) – Chiţu (Ganea ’68), Betancor, Pitu (Grameni ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi.