VIDEO | FC Botoșani a pierdut meciul amical cu Ufa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 02 iulie 2019, ora 21:31,
botosani-ufa

FC Botoșani a pierdut meciul amical cu echipa rusă Ufa, scor 0-1, în cadrul cantonamentului din Austria. Moldovenii au prezentat astăzi un jucător nou, un portar austriac.

Botoșănenii au primit gol în primul minut de joc, de la Sly.

Ionuț Nedelcearu nu a jucat pentru Ufa, având o pauză după Campionatul European de tineret.

Echipa de start a FC Botoșani:

Repriza 1 ➡️ Hankic – Harut, Moescu, Pitian, Tiganasu – Florescu, Leonel, Mario – Campanu, Andronic, Marcel.

Repriza a 2-a ➡️ Brînză – Corban, Chindris, Pitian, Tiganasu – Penescu, Diakite, Bautista – Campanu, Barnoi, Melinte.

În cantonamentul de la Fugen, Austria, FC Botoșani va mai juca un meci amical, peste două zile, cu Dinamo Kiev, vicecampioana Ucrainei.

Portarul austriac Hidajet Hankic (25 de ani) a semnat cu FC Botoşani un contract pe o perioadă de doi ani.

? Portarul austriac trecut pe la Austria Salzburg și Mladá Boleslav, Hidajet Hankic, a semnat cu FC Botoșani!!? Bine ai venit, Hidajet Hankic!