VIDEO | FC Voluntari, o nouă victorie în Liga 1. Ultima victimă, FC U Craiova 1948

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 05 decembrie 2021, ora 19:08,
FC Voluntari

FC Voluntari a învins-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe FC U Craiova 1948, în etapa a 18-a a Ligii I.

Prima ocazie a partidei a avut loc în minutul 4 și i-a aparținut echipei ilfovene. Nemec a trimis mingea cu o lovitură de cap, dar pe lângă poartă. Replica oltenilor a venit în minutul 24. Diallo a trimis tot cu capul, iar mingea s-a dus pe lângă poartă.

FC Volunari a deschis scorul în minutul 77. Rață a centrat din corner, iar Tamaș a marcat cu o lovitură de cap. Patru minute mai târziu, Gheorghe a stabilit scorul final.

Au evoluat următoarele echipe:

FC U Craiova 1948: R. Popa – Negru, Kovacici, Diallo (Gajici ’63), Huyghebaert – Asamoah, Albu (Baeten ’63), Marquet – Sidibe (Raicea ’84), C Bălan (Compagno ’62), Bauza (Ondaan ’84). Antrenor Eugen Trică;

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho (C. Costin ’75), Tamaş, Armaş, Briceag – Droppa, Meleke – I. Gheorghe (Golan ’88), V. Raţă (L. Fulop ’85), Marcelo Lopes (Tavares ’85) – Nemec (Merloi ’88). Antrenor Liviu Ciobotariu.