Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 02 noiembrie 2018, ora 15:18,

UPDATE 17.35: Noi imagini cu incidentele din timpul derby-ul „Craiovelor” din Liga a III-a.

Suporterii FC U Craiova au dat foc sectorului de tribună în care au stat pe stadionul Extensiv.

Liga 3: CSU Craiova II – FC U CRAIOVA

Publicată de Ultras România pe Vineri, 2 Noiembrie 2018

UPDATE 16:20: Trei jandarmi sunt la spital, cu traumatisme la membre (mâini, picioare, genunchi). Aceștia sunt însă conștienți și stabili.

UPDATE 15:55: Duelul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Gazdele au deschis scorul, însă oaspeții au egalat prin Florin Costea. Imediat după gol, ultrașii echipei lui Mititelu au dat foc la sectorul de tribună în care au stat și au fost evacuați de pe stadion.

UPDATE 15:25: Partida a fost reluată, scorul este tot 0-0. Minutul 60 în Bănie!

UPDATE 15:10: Incidentele au continuat și în timpul meciului, iar partida este acum întreruptă, în minutul 53, la scorul de 0-0, în repriza secundă. Oaspeții sunt în 10 oameni, după eliminarea lui Dănănae.

Echipa a doua a Universității Craiova și FC U Craiova se întâlnesc pe stadionul Extensiv, în liga a treia.

Derby-ul este unul al orgoliilor, iar ultrașii echipei lui Mititelu s-au mobilizat serios pentru meciul de azi. Jandarmii au avut serios de furcă înaintea partidei, iar incidentele nu au lipsit în Bănie. Fanii au forțat intrarea în stadion, iar ultrașii pretind că au fost gazați de jandarmi.

NE GAZEAZĂ CA SĂ NU INTRĂM PE STADIONLa o încercare de a forța intrarea Jandarmeria ne-a împrăștiat cu gaze. În propriul oraș nu avem voie să ne susținem echipa. Bilete s-au vândut doar celor care au abonamente la CSU și, din câte înțeles doar 300 au fost date către galeria noastră.Clona echipa sistemului PSD-ist are Jandarmeria alături.