VIDEO | Mioveni-Rapid 3-2. Coșmar pentru giuleșteni! Din lideri, au terminat play-out-ul pe locul 3! Adio Conference League!?

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 16 mai 2022, ora 22:50,
Mioveni a învins Rapid

Mioveni a primit vizita celor de la Rapid în această seară. Trupa lui Alexandru Pelici nu s-a predat în fața bucureștenilor, veniți pentru a câștiga și a juca barajul pentru Conference League.

Sanoh a deschis scorul pentru gazde, după ce s-a distrat cu defensiva Rapidului, în minutul 40′. Ioniță a egalat pentru giuleșteni în minutul 59′, dar imediat după lovitura de centru, Mioveni a marcat pentru 2-1 prin Oancea, în minutul 60′.

Marzouk a reaprins speranța în tabăra rapidistă printr-un gol norocos în minutul 90+3′. Mioveni a dat lovitura decisivă, după o fază trasă la indigo, în minutul 90+4′ prin Voinea.

Mioveni s-a impus în fața Rapidului cu scorul final de 3-2, iar trupa lui Mutu a terminat pe locul 3 play-out-ul, cu 39 de puncte.