VIDEO | Ratarea sezonului în Liga 1! Ianis Stoica a trimis incredibil din fața porții goale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 22 noiembrie 2021, ora 00:12,
Ianis Stoica

FCSB a reușit să întoarcă scorul și să se impună în duelul din această seară, scor 3-1, și a păstrat distanța de opt puncte față de liderul CFR Cluj!

Elevii lui Toni Petrea au avut o repriză secundă de vis în compania celor de la FC Botoșani, iar golurile marcate de Valentin Gheorghe, Ianis Stoica și Florin Tănase au adus liniștea în tabăra roș-albaștrilor, cel puțin până în runda următoare. În etapa a 17-a din Liga 1, bucureștenii vor înfrunta CSU Craiova, ocupanta locului al treilea în clasament.

Cu toate acestea însă, unul dintre marcatorii FCSB-ului din această seară a fost protagonistul uneia dintre cele mai mari ratări ale sezonului. În minutul 90 al duelului, Vali Gheorghe a scăpat singur cu portarul, acesta din urmă a respins mingea, care a ajuns la Ianis Stoica, în centrul careului. În fața porții goale, atacantul în vârstă de 18 ani a șutat milimetric pe lângă bară, spre uimirea colegilor și a antrenorului Toni Petrea.