Marius Măldărășanu a izbucnit după eșecul cu Poli Iași: „Cea mai slabă repriză de când sunt aici!”

Articol de Gabriel Ion - Publicat luni, 06 mai 2024, ora 16:49,
Marius Măldărășanu

FC Hermannstadt a fost învinsă de Poli Iași, scor 0-1, într-un meci din cadrul etapei a 8-a din play-out-ul SuperLigii.

„Cea mai slabă repriză de când sunt aici!”, a spus Marius Măldărășanu

Golul a fost marcat de Adel Bettaieb, în minutul 74, iar după meci Marius Măldărășanu și-a criticat jucătorii pentru prestația din repriza a doua.

„E normal să fim supărați. Cel mai supărat sunt pentru prestația din a doua repriză. E cea mai slabă repriză de când sunt aici, de trei ani. A fost execrabilă. De aia am mutat la pauză. Am considerat să introducem și al doilea atacant, dar a fost prea puțin. Nu aveam voie să pierdem acasă. Publicul ne-a taxat și e normal.

Este treaba fiecăruia să judece. Știm cum suntem ca oameni. Asta este dureros. Am avut un sezon bun pe teren propriu. Am sperat la play-off. Ne-am salvat de la retrogradare. Dacă eram cu cuțitul la os, poate jucam. Toată lumea poate să conteze ce vrea. Am fost foarte slabi. Restul nu mă interesează. Punct.

Astfel de meciuri te fac să te gândești departe. Suntem la cald, nu vreau să iau decizii aiurea. Te gândești la fel și fel de situații, de idei. Am contract, sunt aici. Vom vedea ce se întâmplă”, a declarat Marius Măldărășanu, la flsh-interviu.