VIDEO | Laurențiu Reghecampf, euforic după meciul cu Rapid: „Sunt bucuros pentru cele trei puncte”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 29 august 2021, ora 00:05,
LAURENȚIU REGHECAMPF

Tehnicianul echipei CSU Craiova, Laurenţiu Reghecampf, s-a arătat nemulțumit de prestația jucătorilor săi, din prima repriză a meciului cu Rapid.

Un meci deschis, ne-am creat foarte multe ocazii, mai ales după cartonaşul roşu. În repriza a doua am făcut un joc foarte bun. În prima repriză nu a fost ceea ce mi-aş dori să văd la echipă. Prima repriză nu-mi convine şi nu este prima repriză unde avem reacţia asta.

În repriza a doua a fost mult mai bine. Portarul lor a fost foarte inspirat astăzi, a scos câteva mingi incredibile. Nu sunt supărat, chiar dacă au fost anumite incidente după meci. Îmi place atmosfera. Vom avea două săptămâni în care să punem la punct toate problemele. Sper să aducem jucători pe posturile unde ne dorim.

Sunt bucuros pentru cele trei puncte. Am pus foarte multă presiune, ne-am creat foarte multe ocazii. În anumite momente ar trebui să jucăm mai repede”, a spus Reghecampf.

Tehnicianul a vorbit şi despre despărțirea dintre CFR Cluj și Marius Şumudică: “Nu este normal, mai ales că este vorba de echipa campioană, dar nu este problema mea, nu vreau să discut acest lucru. Nu este ok să se întâmple astfel”.

CSU Craiova a dat lovitura pe Arena Națională. Echipa olteană a învins-o pe Rapid cu 2-1, sâmbătă seară, în cadrul etapei a șaptea a Ligii I.

În prelungirile partidei, Koljic a marcat golul victoriei, cu un șut de la circa 20 de metri. Rapid ocupă secund, cu 16 puncte, în timp ce CSU Craiova e pe locul 5, cu 12 puncte.